5 LAT TOMAOTOMO

4 października w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbył się jubileuszowy pokaz Tomasza Olejniczaka z okazji 5-lecia istnienia marki TOMAOTOMO. Zaprezentowana w trakcie wydarzenia najnowsza kolekcja #BAROQ&ROLL wyróżnia się bogactwem i błyskiem inspirowanymi motywami z okresu baroku. Najmodniejsza kobieta według TOMAOTOMO jest widoczna w tłumie, kusi kobiecością i przyciąga uwagę swoimi stylizacjami. Wczorajszy pokaz otworzyła czarna, wieczorowa suknia, co było symbolem solidarności projektanta z uczestniczkami Czarnego Protestu.

 Kolekcji TOMAOTOMO #BAROQ&ROLL z pewnością nie można nazwać minimalistyczną. Wręcz przeciwnie, doskonale wpisuje się ona w modny tej zimy nurt maksymalizmu. Tu klasyczne i proste w swojej konstrukcji formy, kontrastują z przepychem tkanin i bogactwem ornamentów. Projektant zainspirowany barokowymi wpływami odważnie wykorzystuje tkaniny zdobione błyszczącymi nićmi, kamieniami Swarovskiego oraz cekinami, udowadniając, że błysk, złoto, czy srebro to już nie tylko domena wyjściowych kreacji, ale także tych na co dzień.

Bazowe materiały kolekcji to jedwabie, włoskie gipiury, czy mięsiste tkaniny z syntetycznymi włóknami i rypsowymi nićmi, które tworzą ciekawe, dekoracyjne struktury. Dominujące barwy to gołębi popiel, czerwień, złoto, srebro i wytworna czerń.

W trakcie pokazu projektant zaprezentował zarówno casual’owe, jak i wieczorowe stylizacje. Wszystkie stworzone z myślą o kobiecie, która ceni klasę, najwyższą jakość oraz perfekcyjne wykonanie. Jedną z najpiękniejszych kreacji pokazu była zniewalająca suknia prezentowana w finale pokazu, inspirowana najnowszą butelką MARTINI.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *