ART EXHIBITION DAWIDA WOLIŃSKIEGO

Ubrania sygnowane nazwiskiem projektanta kojarzą się z luksusem, elegancją i perfekcyjnym wykonaniem. Dawid Woliński proponuje fasony podkreślające kobiecą sylwetkę, a kieruje ponownie swoje propozycje do kobiet kochających nieoczywistą klasykę. Nawet klasyczna ołówkowa sukienka w pracowni Dawida Wolińskiego zmienia się w dedykowane dzieło sztuki, co udowadnia nam przy każdej nowej kolekcji.

Kolekcja na sezon wiosna–lato 2017 jest eklektyczna. To kolejna podróż projektanta przez świat mody i sztuki. Źródła inspiracji sięgają Dzikiego Zachodu oraz pracowni francuskiego malarza. Bohaterką kolekcji jest kobieta niezależna, postrzegająca świat jako wspaniałą, kolorową podróż pełną niespodzianek.

Projektant przedstawi także męską kolekcję. Jest ona bardzo osobista i jak zawsze stanowi wierne odzwierciedlenie stylu Dawida Wolińskiego.

Połączenie luksusowych satyn z welwetem – na pierwszy rzut oka ekstrawaganckie – tworzy zaskakującą klasyczną całość. Błękity pruskie przeplatające się z landrynkowym różem rodeo, upstrzone złotymi gwiazdkami, przywołują na myśl superbohaterki amerykańskiej popkultury, malarstwo Andyʼego Warhola czy twórczą odwagę Jeffa Koonsa.

Kolekcję projektanta tworzy linia odmiennych odważnych obrazów, które łączy dbałość o szczegóły.

Geometryczne konstrukcje nadają projektom niecodzienny, nowoczesny charakter, a ponadczasowa czerń to typowy akcent dla Dawida Wolińskiego. Tkaniny wykorzystane w kolekcji to bogactwo satyn zaskakująco połączonych z jedwabnym welurem. Bawełniane ortaliony zestawione z płótnem w kolorze khaki uzupełniają kolekcję o spokojniejszy element i większą dowolność formy. Choć na pierwszy rzut oka niespójne, tworzą intrygującą całość.

Dawid Woliński, zafascynowany niezwykłą oprawą wizualną filmu „Alicja po drugiej stronie lustra”, przedstawi również specjalny projekt – suknię zainspirowaną jego tytułową bohaterką. Kreację tę będzie można zobaczyć w finale pokazu. „Alicja po drugiej stronie lustra”, najnowsza produkcja Disneya, wejdzie na ekrany polskich kin 26 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *