Bizuu | wiosna / lato 2016 & 5 LAT MARKI

27 października projektantki  Bizuu – Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak  zaprezentowały najnowszą kolekcję wiosna-lato 2016 oraz obchodziły 5 lecie istnienia marki.

Motywem przewodnim kolekcji jest kolor i jego symbolika. Wśród wielu żywych barw, takich jak zieleń – symbol życia i harmonii, róż przywodzący na myśl kobiecość, subtelność i wdzięk, niebieski – oznaka spokoju i pewności siebie oraz pomarańcz radośnie świadczący o wierze we własne możliwości, króluje biel jako kolor czysty i niewinny. Wszystkie te barwy składają się na paletę, której symbolika przedstawia obraz kobiety Bizuu. Zestawienie tych wszystkich kolorów w charakterystycznym melanżu daje kreacjom pełen color power – podobny motyw pojawił się również u Chanel.

Ta kolekcja to ukłon w stronę koloru i energii płynącej z soczystych, żywych barw.
Po chwili nostalgii czas na odrodzenie. Kobietę Bizuu postrzegamy w tym sezonie jako silną i świadomą swojego ciała (gorset, długości mini i przezroczystości), ale nadajemy jej także eteryczne oblicze proponując zwiewne i subtelne fasony.”

Projektantki jak zawsze postawiły na najwyższą jakość wykonania swoich projektów, korzystając z unikatowych tkanin z Francji i Włoch.  Cała kolekcja została uzupełniona torebkami ze skór, jak również z takich samych materiałów jak kreacje, co na wybiegu zaznaczyło pełne energii total looki.

Wszystkie dotychczas zaprezentowane kolekcje na przestrzeni 5 lat Bizuu pokazują, że w kobiecości jest olbrzymia siła i należy podkreślać dziewczęcą subtelność drzemiącą w każdej z nas . Koronki, wełny i jedwabie wychodzące spod rąk projektantek tworzą przepiękne fasony i unikatowe połączenia, o których marzy każda kobieta.

 

 

 


f. Filip Okopny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *