COSMOPOLITAN – NOWE PRZESTRZENIE W SERCU WARSZAWY

 Patio budynku apartamentowego Cosmopolitan to nowa jakość przestrzeni miejskiej, powstałej z połączenia architektury na światowym poziomie, sztuki nowoczesnej i unikalnych konceptów kulinarnych. To wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy, które ma szanse stać się ulubionym miejscem spotkań warszawiaków i turystów odwiedzających stolicę Polski.

 Stylowy budynek apartamentowy, zaprojektowany przez światowej klasy architekta Helmuta Jahna, powstał w połowie 2014 roku tuż przy Placu Grzybowskim – klimatycznym i urokliwym miejscu w centrum Warszawy. Liczący 44 piętra Cosmopolitan górując nad całością, wyróżnia się nowoczesną, przeszkloną sylwetką, a jednocześnie doskonale współgra z otaczającą go historyczną przestrzenią. Oddane właśnie patio budynku płynnie łączy się z Placem Grzybowskim – tworząc zupełnie nową, eklektyczną przestrzeń miejską dla mieszkańców Warszawy i odwiedzających stolicę turystów.

W centralnym punkcie patio stanęła ruchoma instalacja autorstwa wybitnego, izraelskiego artysty Erana Shakine’a. Dzieło „You and Me” to wysoka na osiem metrów ruchoma rzeźba, która prezentuje parę stojącą na przeciwległych krańcach długiej belki. Kobieta i mężczyzna zwróceni do siebie twarzami, poruszają się powoli w górę i w dół niczym na ogromnej huśtawce, co – jak wyjaśnia jej autor – jest wyrazem nieprzerwanej zmienności w relacjach między dwojgiem ludzi. Pełny cykl ruchu rzeźby trwa osiem godzin!

Odwiedzając Patio Cosmopolitan spotkacie się również z  szeroką ofertą kulinarną – od restauracji japońskich, smaków Ameryki Południowej, wyszukanych specjałów i alkoholi z całego świata, po cukiernię z aromatycznymi herbatami i koncept City SAM ze zdrowymi daniami, które powstają z produktów od lokalnych dostawców.

Patio Cosmopolitan Twarda 4 to miejsce szczególne, jakiego w Warszawie do tej pory nie było. Plac Grzybowski jest jedną z najbardziej reprezentacyjnych lokalizacji w stolicy, a nowe patio budynku apartamentowego, doskonale uzupełnia walory tej okolicy – zapewniając nie tylko światowy poziom, lecz także przyczyniając się do nieustannego rozwoju Warszawy.

 

Obserwujemy nieustannie zmieniającą się Warszawę, która zachwyca co raz bardziej nie tylko mieszkańców, ale i wszystkich odwiedzających stolicę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *