DOKUMENT „AMY“ & afterparty Aioli Cantine Bar Cafe Deli

„Chyba nigdy nie będę sławna“ – Powiedziała Amy Winehouse, ale ironią losu było wzniesienie jej na szczyty kariery o jakiej nie śmiała marzyć, w bardzo krótkim czasie. Szczera do bólu i dzięki temu autentyczna dziewczyna o niepowtarzalnym głosie podbiła serca ludzi na całym świecie. Fani nowoczesnego jazzu pokochali artystkę za teksty podparte prawdziwym życiem, emocjami, które są wyczuwalne w każdym utworze. To dzięki temu muzyka, jaka tworzyła Amy, spotkała się z dużym respektem również u innych światowej klasy artystów.

Co było tajemnicą Amy Winehouse? Wszystko przeżywała bardzo wewnętrznie oraz silnie emocjonalnie. Jako osoba z wyjątkową wrażliwością, potrzebowała przestrzeni dla swojej duszy i akceptacji, co nie pomagało jej w starciu z codziennością.

„Nie jestem dziewczyną która chce zostać gwiazdą. Jestem dziewczyną która śpiewa“
Kariera przypłacona zdrowiem oraz brakiem zainteresowania jej stanem psychicznym, doprowadziło do fatalnego upadku artystki i zaprzepaszczenia talentu. Osoby publiczne stają przed olbrzymim wyzwaniem przede wszystkim z samym sobą – media nieoszczędzające nikogo, natarczywi paparazzi, chciwość ludzi oraz wszystkie pokusy związane z dostępnością używek czekające na drodze do sławy. Tylko nielicznym udaje się podejmować rozsądne decyzje w świetle jupiterów i presji otoczenia.
Historia Amy przedstawiona w reżyserii Asif Kapadia to idealna także lekcja, pokazująca jak nasze wybory życiowe ciągną za sobą bezwzględnie konsekwencje.

Jak bardzo zmienia się człowiek, gdy spotyka na swojej drodze osobę którą obdarowujemy uczuciem silniejszym niż narkotyk? Nie do poznania są ludzkie możliwości oraz poświęcenia, za jakie jesteśmy oddać życie i jego piękno. Czy jednak najwyższa cena jest tego warta? To każdy powinien ocenić sam.

Amy-Winehouse

Przejmujący zbiór prywatnych filmów z tras koncertowych, zwykłej szarej rzeczywistości, pracy nad sobą, zainteresowań, miłości to rosnąca w napięciu historia o inteligentnej dziewczynie, autentycznej mimo sławy, która się pogubiła. Jest to jednocześnie materiał godny wyciągnięcia wniosków i zastanowienia się na jaki priorytet chcemy postawić w naszym życiu.
Zdecydowanie wzruszający, przejmujący film godny obejrzenia dla każdego, nie tylko dla fanów piosenkarki. Otwiera oczy i bez cenzury pokazuje z czym muszą się zmierzyć wielcy artyści i całe zespoły zaangażowane w wzbogacanie kultury artystycznej.

Amy jakiej nie znaliście do obejrzenia w kinie Muranów.
http://muranow.gutekfilm.pl

Po prezentacji filmu „AMY“ w Kino Muranów odbyło się afterparty.
W klimatycznym Aioli przy ul. Świętokrzyskiej przygotowało imprezę w z muzyką na żywo i wystrojem oddającym namiastkę świata muzycznego Amy Winehouse. Specjalne drinki dodały animuszu czwartkowemu wieczorowi i wzniesiono toast za oryginalność i pamięć piosenkarki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *