KUCHNIA KREATYWNOŚCI BOHOBOCO

Projektanci BOHOBOCO – Michał Gilbert Lach oraz Kamil Owczarek uchylili nam rąbka tajemnicy, jak wygląda ich pracowania oraz proces tworzenia projektów. Do tej pory zaplecze świata marki nie było dostępne dla mediów!

 

29 września mieliśmy przyjemność odwiedzić pracownię oraz showroom projektantów BOHOBOCO. Kameralne spotkanie z Michałem Gilbertem Lach oraz Kamilem Owczarkiem wprowadziło nowe standardy do polskiej branży modowej, ponieważ dotychczas zaplecze pracy kreatorów zawsze było niedostępne dla mediów.

Oprócz całej pracowni, która była do dyspozycji, po obcowaliśmy również z najnowszą kolekcją bieżącą, która nie była pokazana na wybiegu , a weszła do butików pod koniec lata.

Czym powinniśmy się kierować na sezon jesień-zima 2014? Duet projektantów stawia na akcesoria, dlatego stworzyli nową linię, gdzie mamy bogatą propozycję butów, torebek i szali z wysokiej jakości skór oraz wełen. Zadaniem dodatków jest nadanie odpowiedniego dla nas charakteru prostym i klasycznym stylizacjom. Proste sukienki, zestawy wyjściowe oraz płaszcze uzyskują nowy i różny wizerunek, w zależności od dobranego dodatku.

W chłodne dni zatoniemy w wielu tonacjach szarości – od pastelowego, tzw. „mysiego”,  po zimny grafit. Nie zabraknie niezawodnego granatu, który wraz z intensywnym kobaltem przejmie sporą część klasycznej czerni i staną się bardziej dominującym kolorem. Z całosezonowej planszy barw – czerwień, pięknie prezentować się będzie na grubych wełnianych płaszczach oraz „małych”, ale nie czarnych.

Jesteśmy ograniczeni w jesień-zimę kolorystycznie i fasonowo, dlatego możemy pozwolić sobie na grę kontrastów : łączenie błysku z matem oraz jednolitych faktur z bardzo urozmaiconą powierzchnią. Wszelkiego rodzaju połączenia niekonwencjonalne, wyjście w modzie poza schemat to to, czym powinniśmy się kierować.

„Nie chcemy, aby przez sezon jesień-zima płaszcz był jednym elementem stylizacji, który widać” – tak tłumaczą swój punkt widzenia projektanci.

Charakterystycznym motywem przewijającym się w kreacjach BOHOBOCO jest tzw. „asymetria w symetrii”.  Zakładki i cięcia występujące po jednej stronie sylwetki, znajdują swoje miejsce na bardzo prostych fasonach, gdzie bazowo tworzą formę symetryczną. Ta sprzeczność urozmaica oraz unowocześnia fasony ponadczasowe i najczęściej wybierane przez kobiety.

Obserwując wybory modowe Polek, możemy śmiało stwierdzić, że nie lubimy się znacznie wyróżniać wśród otaczających nas osób. Stonowanie pod względem koloru, jak i fasonu ma dla nas bardzo duże znaczenie, chociaż bardziej jesteśmy przychylni do zmiany kolorystyki, niż stylu rzeczy, które nosimy ze względu na przyzwyczajenie. Ceniąc wygodę oraz prostotę, projekty BOHOBOCO to odpowiedź na pytania dnia dzisiejszego, jak w świecie pełnym pędu, połączyć te aspekty i jednocześnie się wyróżniać.

Jak? Dodatki, jakość i klasa, czyli jednym słowem BOHOBOCO.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *