Ocean Kupisza : QПШ Robert Kupisz OCEAN 5 lato 2017

Głębia oceanu, jego kolory, tekstury i postaci z nim związane: marynarze, piraci, ratownicy, nimfy morskie i syreny! Lato jest pełne inspiracji! 

Powrót do czasów beztroskich wakacji na bałkańskich plażach i hołd ulubionym miejscom nad ukochanym przez projektanta polskim Bałtykiem – w najnowszej kolekcji OCEAN 5 Robert Kupisz po raz kolejny udowadnia, że najciekawsze inspiracje zawsze znajduje w swoich własnych wspomnieniach i ludziach, których spotyka na co dzień. „Morze jest dla mnie ulubionym miejscem odpoczynku i relaksu, działa na mnie terapeutycznie’’ – jak mówi sam projektant i oddaje nam kolekcję, która przez ciepłe, miękkie beże i biele, całą paletę błękitów oraz marynistyczne motywy przenosi nas zarówno do polskiej Juraty jak i na bułgarski Słoneczny Brzeg. Kolekcja OCEAN 5 swoją nazwą podkreśla także wyjątkową rocznicę dla marki – 5-te urodziny marki obchodzone hucznie ze wszystkimi gośćmi pokazu.

Kolekcja OCEAN 5 na sezon Lato 2017 utrzymana jest w marynistycznie osadzonej kolorystyce granatów, bieli i błękitów, ale też nawiązujących do kolorów piasku i plaży – beży i szarości. Sezonowym elementem, charakterystycznym dla tej kolekcji jest kolor koralowy, nawiązujący do koszulek ratowników. W kolekcji pojawiają się także motywy militarne – m.in. inspirowana admiralską odznaką naszywka, zinterpretowana na nowo przez projektanta. Po raz pierwszy w historii marki na szlachetne materiały takie jak skóra i jedwab zostały naniesione printy związane z inspiracjami kolekcji.

Kobieta ubrana w kolekcję OCEAN 5 to odpowiednik współczesnej syreny – eterycznej, niedostępnej i sensualnej – dlatego jej stylizacje w tym sezonie są delikatne i subtelne przywodzące na myśl formy z lat 70-tych, inspirowane hipisowskimi, koronkowymi tunikami i kaftanami. Wakacyjne motywy były także widoczne w wizerunku modeli, którzy nieodłącznie kojarzyli się z kalifornijskimi surferami odpoczywającymi nad oceanem.

Niezwykle mocnymi elementami kolekcji OCEAN 5 są nieodzownie kojarzące się z marynarzami paski i tatuaże – zaprojektowane przez tatuażystę specjalnie dla marki. Występują one zarówno w połączeniach jako printy na jedwabiu, jak też jako wiodący motyw danej stylizacji. Dla samego projektanta, mimo początkowego wrażenia kiczowatości, zawierają w sobie prawdę i siłę związaną z nieustępliwym charakterem ludzi morza.

Za oprawę muzyczną do pokazu odpowiadała Natalia Przybysz, w opinii Roberta jedna z najciekawszych postaci we współczesnej polskiej muzyce: „Jej piosenki bardzo mnie pobudzają i dużo mówią o współczesnych młodych dziewczynach – niezależnych i silnych.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *