PAPROCKI&BRZOZOWSKI „63 x 45“ WIOSNA/LATO 2016

Najnowsza kolekcja duetu paprocki&brzozowski to współczesne eksperymenty z estetyką renesansu. Reinterpretacja przesadnych zdobień i form z XV wieku osadzone zostały w aktualntch trendach.

Wiosna i lato 2016 według duetu Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego to pastelowe kolory, połysk
i zróżnicowane faktury. Kolekcja oparta jest na szlachetnych tkaninach – żakardach, jedwabiach, skórach, szyfonach, żorżetach oraz oryginalnych, kobiecych fasonach. Projektanci konsekwentnie rozwijają swój styl – stawiają na kontrasty, prezentując tym razem romantykę w rzeźbiarskiej oprawie. W kolekcji nie zabraknie też ulubionych detali projektantów, wpisujących się w DNA marki paprocki&brzozowski – metalowych błyszczących zamków, przezroczystości, szarf, koronkowych zdobień i zmysłowych rozcięć.

 Od jakiegoś czasu prześladował nas pewien renesansowy obraz. Najpierw zobaczyliśmy go w paryskim Luwrze, kilka miesięcy później ponownie w Mediolanie w Palazzo Reale. Potraktowaliśmy te spotkania z obrazem jako znak. A mowa tu o obrazie Leonarda
Da Vinci „La Belle Ferronière”, przedstawiającym
Lucrezię Crivelli – kochankę Ludovica Sforzy. 63 x 45 to jego wymiary – mówią Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski.

 

Postanowiliśmy więc odnieść się w naszej najnowszej kolekcji do tak odległej od naszej współczesnej estetyki epoki renesansu i spróbować z nią zaeksperymentować dzisiaj. Chodziło nam o uchwycenie pewnego klimatu, o romantykę, o ducha renesansu – dodają projektanci.

 

Oczywiście inspiracja jest tylko punktem wyjścia. Nie traktujemy jej dosłownie. XV-wieczny renesans był bardzo teatralny. My tworzymy ubrania dla współczesnych kobiet, nie zaś historyczne kostiumy sprzed wieków. Stawiamy na kobiece fasony i seksowny look pełen kontrastów. Taką modę lubimy najbardziej – podsumowują projektanci.

Kolekcja wiosna / lato 2016 „63 x 45” miała swoją premierę 8 września br. w Nowym Jorku podczas Polskiego Tygodnia Mody zorganizowanego przez Polish American Fashion Foundation – PAFF. W USA projektanci zaprezentowali jednak tylko pierwszą część kolekcji, której druga część premierowo została pokazana w Warszawie. W sumie podczas warszawskiego pokazu projektanci zaprezentowali 60 sylwetek, w tym 30 całkiem nowych looków.

 

 


f. Filip Okopny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *