QПШ Robert Kupisz TANGO zima 2016/17

TANGO by QПШ ROBERT KUPISZ / Zima 2016/17 to interpretacja fascynacji projektanta najbardziej sensualnym tańcem towarzyskim świata – Tangiem oraz obserwacja gwałtownych, nieprzewidzianych emocji szargających ludźmi, którzy kochają, pożądają, nienawidzą, cierpią z miłości lub tęsknoty.

Taniec, obok sztuki projektowania, pozostaje największą pasją Roberta Kupisza. W opinii projektanta, Tango to jeden z najciekawszych tańców, ze względu na skrajne namiętności, które przedstawia oraz emocjonalną muzykę, która mocno oddziałuje na ludzkie zmysły. Dodatkową inspiracją do najnowszego kolekcji były klasyki filmowe: „Tango” Carlosa Saury, „Zapach kobiety” Martina Bresta czy „Ostatnie tango w Paryżu” Bernardo Bertolucciego oraz same turnieje tańca towarzyskiego.

„Uwielbiam atmosferę turniejów tańca towarzyskiego. Kiedyś w nich występowałem, a dzisiaj jeżdżę na nie i z przyjemnością śledzę kariery tych najlepszych. Inspiruje mnie ruch, niezwykła sprawność ciał tancerzy, i ich zdolność wyrażania emocji poprzez taniec, a szczególnie tango.” – mówi Robert Kupisz

Kolekcja Tango na sezon Zima 2016/17, zarówno damska jak i męska, zachowuje nadal charakterystyczny dla marki Qπш Robert Kupisz sportowy styl połączony w nieoczywisty sposób z eleganckimi wręcz widowiskowymi kreacjami.

„Szczególnie lubię tzw. próbę parkietu, gdy tancerze przychodzą rozgrzać się przed turniejem. Częściowo ubrani w dresy, częściowo w stroje do tańca towarzyskiego. Jest to mieszanka szczególnie mi bliska: sportowej nonszalancji ze stylizacją glamour. Pozornie wykluczające się połączenia, nieoczywiste zestawienia i skojarzenia. To właśnie wykorzystałem podczas mojego pokazu.” – dodaje projektant.

Zimowa kobieta Roberta Kupisza w sezonie zimowym 2016/17 to kobieta piękna, wyniosła, świadoma swojego ciała, ale targana sprzecznymi emocjami. Takie też są proponowane stylizacje. Bogato zdobione spódnice na sztywnej halce połączone ze sportowymi bluzami. Elegancje sukienki z miękkich tkanin niegrzecznie „tańczące” w rytm kroków. Seksownie podkreślające figurę spodnie jeansowe i skórzane stylizowane z wieczorowymi, przeźroczystymi lub połyskującymi bluzkami. Sportowe kożuchy i kurtki, eleganckie wełniane płaszcze łączone są w eklektyczny sposób.

Propozycje dla panów mimo, że utrzymane w sportowym stylu, przedstawiają odważnego, barwnego mężczyznę, który nie boi się eksperymentować, zakłada połyskujące tkaniny, ubiera się wielowarstwowo, nie stroni od mocnego koloru. Projektant proponuje dla panów oversizowe bluzy, kurtki, płaszcze, ale także frakowe dopasowane marynarki i połyskujące lub przeźroczyste bluzki z długim rękawem.

Proponowane tkaniny to naturalne miękkie dzianiny bawełniane, bambus, skóry, jeans, flanela, szlachetne wiskozy oraz miękki i sztywny tiul. W kolekcji widzimy mnogość zdobień w formie naszywek, nadruków, aplikacji i haftów naniesionych na na dominującą czerwień i bordo oraz ciemnym granacie, szlachetnej szarości i błękicie.

Tango Roberta Kupisza to kolejna mocna propozycja po kolekcji Gangsta! Uwielbiamy taką różnorodność tematyki!

 

scena z: Jakob Kosel, Pokaz Roberta Kupisza, Robert Kupisz, fot. Baranowski/AKPA

 

 

 


 

f. Jacek Kurnikowski / AKPA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *