Tomasz Olejniczak #WONDERLAND

Tomasz Olejniczak zaprezentował swoją najnowszą kolekcję TOMAOTOMO #WONDERLAND. Tym razem projektant chciał oczarować kobiety swoją wizją i zaprosił je do baśniowej krainy, w której spełniają się wszystkie marzenia – także te dotyczące doskonałego wyglądu. Projektanta fascynuje płeć piękna, dlatego tworząc dla niej ekskluzywne kreacje, każda z klientek może poczuć się wyjątkowo i niezwykle kobieco.

Najnowsze projekty #WONDERLAND to precyzyjnie wyważony miks klasycznych form oraz ekskluzywnych i bogato zdobionych tkanin. W linii dominują jedwabie, żakardy, delikatne muśliny, a także francuskie koronki z ręcznie naszywanymi perłowymi koralikami, czy bajkowo połyskującymi kamieniami. Głównym motywem kolekcji stały się baletnice, które znalazły się na tkaninie zaprojektowanej przez Tomasza Olejniczaka i wyprodukowanej w jednej z włoskich tkalni. Baletnice wyszywane jedwabnymi, błyszczącymi nićmi efektownie lśniły na czarnym żakardzie, nic więc dziwnego, iż tej tkaniny projektant użył do stworzenia kilku sylwetek pokazu m.in. płaszcza, kombinezonu, spódnic, spodni, sukienek, kamizelek, czy kurtki bomberki. Inspiracją do stworzenia tego wzoru była wystawa w jednym z Paryskich Muzeów.

Do baletu projektant nawiązał także lekkością i zmysłowością pozostałych modeli stąd delikatne koronki z motywem łabędzich piór, czy zwiewny plisowany jedwab w kolorze śmietany. Oprócz bieli i ecru w kolekcji zobaczyliśmy także czerń, fiolet i czerwień. Motyw tancerek baletowych (tym razem żywych) stał się także elementem scenografii, spójnym z całą kolekcją #WONDERLAND.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *